studio mebli JOANNA

niedziela, 27 kwietnia 2014

Sposób na małą kuchnię-poradyWięcej na www.studiomebli.com.pl

Za mała kuchnia to częsta bolączka. Wielu z nas musi sobie poradzić z zagospodarowaniem zbyt małego metrażu. Pomimo, że problem wydaje się duży nie jest to sytuacja bez wyjścia.
W małej kuchni należy bardzo precyzyjnie przemyśleć wszystkie za i przeciw. Czasami musimy zrezygnować z niektórych marzeń. Nie zawsze w naszej kuchni możemy zastosować rozwiązania, które tak nam się podobają u znajomych lub w aranżacjach w Internecie, czy czasopismach.

Rezygnacja z kopiowania daje zyski. Aranżację małej kuchni powinniśmy potraktować bardzo indywidualnie. Tu przemyślany musi być każdy centymetr, zagospodarowane powinny być wszystkie zakamarki. Ilość przedmiotów do pomieszczenia w kuchni jest podobna we wszystkich rodzinach, niezależnie od ilości członków każdy z nas posiada garnki, talerze, mikser itp.

Błędem jest nie przewidzenie miejsca na pochowanie wszystkich rzeczy. Warto je spakować nawet w mniej dostępnych szafkach. Przedmioty stojące na blatach nie dość, że zagracają kuchnię to i zabierają powierzchnię blatu, który jest nam niezbędny do przygotowywania posiłków.

Jak się zabrać do projektu małej kuchni?

Otóż należy zacząć od zestawienia niezbędnych rzeczy, które muszą się w niej znaleźć.
Będą nimi między innymi:

Lodówka. Na niej trudno zaoszczędzić. Lodówka podblatowa według mnie nie zdaje egzaminu, nawet przy jednej osobie. Typowa szerokość lodówki to 60 cm jednak na rynku można kupić węższe chłodziarki.

Na pewno w małej kuchni nie warto upierać się przy szerokim zlewozmywaku. W sytuacjach niedużej powierzchni możemy zastosować zlew o szerokości 45 cm . Nie jest on komfortowym rozwiązaniem, ale zdaje egzamin. Umieszczenie zlewu w zaokrąglonej szafce narożnej podnosi ergonomię małej kuchni.

Zmywarki występują w dwóch rozmiarach 60 i 45 cm. W niewielkich kuchniach można zastosować zmywarkę o szerokości 55 cm, wysokości 49 cm i głębokości 50 cm.

Czego nie warto robić w małych kuchniach?

Otóż nie warto za wszelka cenę upierać się przy umieszczeniu piekarnika wysoko. Rozwiązanie takie jest wprawdzie modne, ale w małych kuchniach zabiera niezbędny blat.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

www.studiomebli.com.pl