studio mebli JOANNA

niedziela, 27 kwietnia 2014

Meble kuchenne a zasady - fachowe poradyWięcej na www.studiomebli.com.pl 
Aranżacja kuchni powinna być oparta o pewne zasady, które wpływają na ergonomie kuchni:

1. Lodówka nie powinna sąsiadować ze zlewozmywakiem.

2. Przy zakupie lodówki z inoksu powinniśmy zwrócić uwagę na jej „palcowość”. Sprzęt ten jest bardzo często dotykany i jeśli powierzchnia inoksu nie jest zabezpieczona odpowiednia powłoką antypalcową utrzymanie jej w porządku może przysparzać problemy.

3. Ustawienie kuchenki w rogu albo w przejściu utrudnia korzystanie z niej. Wystające rączki patelni mogą być powodem groźnych poparzeń.

4. Bardzo ważną sprawą, szczególnie w kuchniach otwartych jest odpowiednio cicha praca okapu. Zbyt głosy potrafi zagłuszyć telewizor.

5. Nie zawsze kuchenka musi się znajdować koło komina. Wystarczy przeprowadzić rurę pod sufitem podświetlanym, lub zastosować okap typu pochłaniacz.

6. W niedużych kuchniach można zabudować szafkami kaloryfer zyskując w ten sposób dodatkowy blat i pakowność. Cyrkulacja ciepła odbywa się wtedy za pomocą odpowiednich kratek wentylacyjnych.

7. Pawlacze, chociaż trudno dostępne pozwalają spakować rzadziej używane przedmioty.

8. Podwieszajmy szafki górne dostosowując do wzrostu domowników.

9. Za zmywarką nie powinny się znajdować żadne przyłącza, ani wodne, ani elektryczne, wypycha to ja z szeregu.

10. Projekt kuchni wykonany powinien być jeszcze przed planowanymi zmianami. Pozwoli nam to na bardzo spójna aranżację płytek, mebli kuchennych i kolorystyki całości.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

www.studiomebli.com.pl