studio mebli JOANNA

niedziela, 27 kwietnia 2014

Jak zaprojektować pakowną szafę-porady

Więcej na www.studiomebli.com.pl

Niezwykle istotną kwestia w aranżacji wnętrz jest znajomość norm. Aranżując miejsce na szafę nie wolno nam zapomnieć o standardowych wymiarach. Wiedza o obowiązujących wymiarach pozwoli nam dobrze zaplanować otwory drzwiowe i okienne jeszcze na etapie budowy. W mojej pracy nader często spotykam się z źle przygotowanymi głębokościami na szafę. Przeoczenie standardowych wymiarów na szafę może spowodować utrudnione korzystanie z nich przez wiele lat.

Na początku powinien powstać projekt wnętrza. Plan i dopiero po nim realizacja, taka kolejność zagwarantuje nam dobrą aranżację.
Za płytka wnęka na szafę czyni ją niewygodną. Najmniejsza głębokość szafy wnękowej z drzwiami przesuwnymi przy zamontowaniu drążków na ubrania wynosi 65 cm. Mniejszy wymiar spowoduje, że przy przesuwaniu drzwi ubrania będą się przycinały.Wynika to z pewnych stałych gabarytów.
Wieszak z ubraniem ma przeciętnie 55 cm, na system drzwi przesuwnych należy dodać 10 cm. Razem na szafę potrzebujemy najmniej 65 cm
Dobrze jest, gdy wnęka ma 70 cm. W takiej szafie swobodnie wisi odzież zarówno letnia jak i ta grubsza, zimowa.

Robienie szafy o głębokości 80 cm mija się z celem, bowiem ten dodatkowy wymiar nic nie daje.

Na krótkie ubrania typu bluzki, kurtki, spodnie pozostawmy najmniej 100 cm wysokości podziału poziomego, natomiast na długie na przykład sukienki i płaszcze 140 – 170 cm.

Wieszaki wysuwane do przodu są niewygodne, mają ograniczony dostęp do garderoby i dość ciężko się wysuwają obciążone ubraniami, nie polecam.Oczywiście można zastosować typ wieszaków wysuwanych do przodu, jednak rozwiązanie takie ogranicza naszą możliwość przeglądu garderoby na jeden rzut oka.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

www.studiomebli.com.pl